DERİN REHABİLİTASYON MERKEZLERİ
‘’EĞİTİM DERİNDEN BAŞLAR.’’


Derin Rehabilitasyon Merkezi olarak; Selçuklu ve Meram bölgesinde bulunan şubelerimizin yanı sıra sadece öğrenme güçlüğü yaşayan bireyler için ayrı bir Disleksi merkezimiz, ayrıca Dil Konuşma terapisti ve psikoloğumuzun bulunduğu Derin Danışmanlık Merkezimiz ile 4 ayrı kurumda alanında uzman ve yenilikçi eğitim kadrosuyla 1000’i aşkın öğrencinin eğitimini destekleyen Konya’nın en kapsamlı en büyük kurumu olarak hizmet vermekteyiz.


Terapistlerimiz ışığında oyun ile çocukların dünyasına bir adım daha yaklaşmamızı sağlayan Floortime terapisi, çocuğun liderliği izlenerek etkileşime geçmemize ve sosyal-duygusal gelişim kapasitesini desteklememize yardımcı olmaktadır.


‘’Evde Fizyoterapi’’ ile Konya’da sık rastlanmayan bir hizmetle sizlere çözüm olmaya devam ediyoruz. Bunu yanısıra Selçuklu ve Meram şubemizde bulunan uzman fizyoterapistlerimiz ile hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.


İlk olarak 2017 yılında Selçuklu şubesi ile eğitime başlamış, yoğun talep üzerine 2020 yılında faaliyete geçen Meram şubesi ile eğitimlerimize devam etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en güzel şekilde eğitim alarak yetiştirilmesi için kendilerine önemli bir sorumluluk yükleyen öğretmenlerimizin emekleri ile 150’den fazla çocuğumuzu mezun etmiş bulunmaktayız.


Uzman eğitici kadrosuyla 2022 yılının başında hizmet vermeye başlayan Derin Disleksi ailesi olarak, Konya’da Disleksi alanında hızla büyümeye devam etmekteyiz. Çocukların performanslarına uygun hazırlanan özel programlarla bireyin gelişimleri takip edilerek, başarılarını desteklemeye devam ediyoruz.


Konya’da bir ilki gerçekleştiren Derin Disleksi çocukların özgüvenli, mutlu ve ne istediğini bilen birer birey olarak yetişmelerine yardımcı olmak adına Konya’da bir ilki gerçekleştirdi. Öğretmenleri eşliğinde ilk defa ailelerinden ayrı kalarak kampa giden çocuklarımız hem eğitici hem eğlenceli zaman geçirdiler.


Otizmli bireyler üzerinde uygulanan ABA (Uygulamalı Davranış Analizi ) programı ile çocuğun davranışlarında olumlu davranışları ödüllendirmeyi, olumsuz davranışların azaltılmasını amaçlayan bir eğitim modeli uygulayarak çocuklarımızın gelişimlerini desteklemeye devam etmekteyiz.


Kendi alanlarında tecrübeli Ergoterapistlerimiz ile Konya’da başarılara imza atarak talep edilen en çok kurum olmayı başarmaya devam ediyoruz.


Otizmde sporun önemini bilerek attığımız adım ile Meram şubemizde spor seanslarımız başlamış ve kısa sürede gördüğümüz yoğun talepler bu kararımızın doğruluğunu destekler nitelikte olmuştur.


Hem Türkiye geneli hem de yurtdışından gelen öğrencilerimizle kendi alanlarında uzman kadromuzun bireye uygun hazırladığı programlar doğrultusunda çocuklarımızı istenilen hedefe ulaştırmayı amaçlamaktayız.


Derin Eğitim Kurumları Kurucusu Mercan SARI’nın ‘’ Eğitim Derinden Başlar.’’ sloganıyla çıktığı bu yolda kısa sürede A’dan Z’ye tüm personellerimizin katkısıyla hızlı bir şekilde büyüyerek yolumuza devam etmekteyiz.